Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Засульська громада» (код ЄДРПОУ: 13955798) був реорганізований і увійшов до складу Лубенської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
Засульська сільська рада - об'єднана територіальна громада
припинила діяльність, увійшла до складу Лубенської громади

Основною причиною пожеж в екосистемах є навмисний підпал!

Дата: 03.09.2020 14:44
Кількість переглядів: 666

Фото без опису

   Знову на території Засульської сільської ради встановилася спекотна погода, що означає початок осіннього пожежонебезпечного періоду. Вся рослинність на полях, в лісосмугах, пасовищах, болотах і т.д. за своє природою восени висихає та стає неабияк вразливою до відкритого полум’я, навіть зовсім незначне джерело запалювання (сірник, недопалок, залишки багаття і т.д.) можуть призвести до непередбачуваних наслідків. По сухій рослинності вогонь дуже швидко розповсюджується знищуючі все на своєму шляху, не виняток і людські помешкання, господарчі будівлі, технологічні приміщення.
    Таким чином на території Лубенського району за звітний період 2020 року виникло 65 пожеж в екосистемах, загальною площею 121,3 га. Через пожежі сухої рослинності сталися пожежі в декількох господарських будівлях мешканців громади, вогнем знищено декілька дачних помешкань, пошкоджено ряд виробничих будівель приватних підприємців.

Фото без описуФото без опису
    Основною причиною пожеж в екосистемах є навмисний підпал сухостоїв нашими ж мешканцями Засульської громади та тільки зовсім незначний відсоток пожеж виникає через необачність, або випадково.
      Відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Засульської сільської ради спільно з працівниками Лубенського РВ ГУ ДСНС України у Полтавській області застерігає про небачені наслідки подібних підпалів та нагадує про заборону спалювання сухої рослинності, решток опалого листя дерев і т.д. в осінній, пожежонебезпечний період. Під час гасіння цих пожеж марно витрачаються кошти на паливно-мастильні матеріали та запчастини, моторесурс техніки та людський ресурс пожежників в цілому. «Арифметика» дуже проста: «Гасячи незначну пожежу екосистеми пожежні підрозділи приїдуть із затримкою в часі на ліквідацію надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, які можуть виникнути в цей час будь-де. Ціною затримки, не вчасно наданої допомоги можуть бути як великі збитки, так і людське життя».
    Одночасно хотілося б наголосити, що за останні роки рівень грунтових вод значно знизився, оголилися поклади торфу по всій території громади, біля кожного населеного пункту громади є колишні (часів СРСР) системи зрошувальних каналів або території колишніх невеличких водойм, які в цей час перетворилися на прошарок сухого торфу, місцями який достигає більш ніж метр глибиною. Загоряння цього торф’яного прошарку виникає від згорання сухої рослинності чи її решток, а не вчасно виявлений осередок тління торфу перетворюється на затяжне його гасіння. Пам’ятайте, що від торф’яної пожежі страждає все живе на відстані десятків кілометрів від осередку пожежі.

Фото без описуФото без опису
    Будьте обережні, бережіть себе, свої матеріальні цінності та навколишнє природне середовище!!!


 


« повернутися


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано